Ścieżka powrotu

Inkontynencja to problem w dużej mierze dotyczący starszych kobiet i wieloródek. Dolegliwość bardzo krępująca i mogąca być przyczyną wycofania się pacjentki z życia zawodowego, towarzyskiego czy społecznego.

Wpływa ona również negatywnie na stan zdrowia psychicznego, znacznie pogarszając jakość życia, odbierając chęć do działania oraz radość.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w darmowym webinarze prowadzonym przez Panią dr n. med. Anitę Sikorę-Szubert - fizjoterapeutkę, psychologa i psychoonkologa.

Termin: 21 maja 2024godz. 19.00-20.00

w serwisie edukacjapacjenta.pl

 

baner nietrzymanie moczu 2024

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w webinarze realizowanym przez Panią Marię Rabiej: " Indywidualizacja modelu opieki położnej nad pacjentami po operacjach ginekologicznych i ginekologiczno-onkologicznych", który odbędzie się 7 maja 2024, godz. 19.00-20.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl

 

baner webinar 7 maja Indywidualizacja opieki PTPoł 1200x628

Webinar jest skierowany do położnych pracujących na oddziałach ginekologicznych i onkologicznych oraz położnych środowiskowo-rodzinnych pracujących w POZ.

Podczas wykładu Maria Rabiej, położna i wieloletni wykładowca w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej WUM zaprezentuje algorytmy opieki nad kobietą chorą ginekologiczne lub ginekologiczno-onkologicznie: od przygotowania do operacji, hospitalizacji, rehabilitacji do samopielęgnacji w domu.

Webinar jest realizowany w ramach programu edukacyjnego Akademia Pielęgniarstwa i Położnictwa Sudocrem Expert w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Położnych.

Patronat honorowy nad programem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Partnerem programu edukacyjnego jest Teva.

 

Opole, 22.04.2024

 

 

Przewodnicząca Oddziału

Polskiego Towarzystwa Położnych

 

 

Informuję że zgodnie z Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Położnych z dnia 19 kwietnia 2024 roku termin Walnego Zebrania Polskiego Towarzystwa Położnych wyznaczony jest na 26.06.2024 roku.

W związku z powyższym proszę o przesłanie w NIEPRZEKRACZALNYM terminie do 24.05.2024 roku danych dotyczących działalności oddziału:

  • Dane adresowe siedziby – adres e-mail

  • Lista członków

  • Skład Zarządu Oddziału wraz z danymi do kontaktu z osobami funkcyjnymi (nr telefonu, adres do korespondencji, adres e-mail)

  • Skład Komisji Rewizyjnej Oddziału

  • Sprawozdanie z działalności Oddziału za poprzednią kadencję

  • Wykaz delegatów na Walne Zebranie wraz z danymi do kontaktu (nr telefonu, adres do korespondencji, adres e-mail)

  • Propozycja wniosków i uchwał

 

Najpóźniej na 30 dni przed terminem posiedzenia Walnego Zebrania muszą być rozesłane powiadomienia do Delegatów.

Drogą elektroniczną proszę przesłać dane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jednocześnie oryginały proszę przesłać na adres siedziby Polskiego Towarzystwa Położnych 60-512 Poznań, ul. M. Jackowskiego 41

Informację o miejscu Walnego Zebrania PTPoł, programie i propozycjach uchwał zostaną przesłane na wskazany przez państwa adres e-mail najpóźniej 27 maja 2024 roku.

 

 

Sekretarz Zarządu Głównego

Polskiego Towarzystwa Położnych

Ewa Janiuk

 

Zapraszamy na webinar!
Podczas tego wyjątkowego spotkania, dr hab. n med. Katarzyna Cyganek, diabetolog oraz Leokadia Jędrzejewska, wieloletnia Konsultant Krajowa w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, poprowadzą nas przez zagadnienia związane z cukrzycą od strony położnej i lekarza, skupiając się na odpowiednim doborze leczenia i profilaktyki cukrzycy ciążowej. Rozwiną teoretycznie i praktycznie temat karmienia piersią oraz przeanalizują, jaki ma ono wpływ na zmniejszenie ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 u matki?
Podczas webinaru będzie oczywiście możliwość zadawania pytań ekspertom, co pozwoli uczestnikom na pogłębienie wiedzy na temat omawianych zagadnień.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a patronat merytoryczny Polskie Towarzystwo Położnych.
 
Program webinaru oraz rejestracja na stronie: https://edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/32/nestle-22-04-2023
 baner PTPoł webinar Wpływ cukrzycy jpg
© 2015-2017 Polskie Towarzystwo Położnych. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wyszukiwarka