Ścieżka powrotu

Laboratorium zmysłów powróci w styczniu!

We wrześniu tego roku zakończyła się akcja na rzecz wielozmysłowego rozwoju dzieci JOHNSON'S® So Much More™. Warsztaty dla profesjonalistów odbyły się aż w 8 polskich miastach. Finalnie niezależni eksperci przeszkolili w zakresie prawidłowej stymulacji zmysłów prawie 800 osób. Ale to nie koniec! Specjalne, ostatnie warsztaty odbędą się 21 stycznia 2017 roku w Poznaniu – więcej szczegółów podamy niebawem.

O korzyściach płynących z sensorycznej stymulacji noworodków warto informować rodziców od początku wspólnych przygotowań do porodu. Zmysły kształtują się już w okresie prenatalnym, a przez pierwsze trzy lata wsparty świadomą stymulacją mózg rozwija się aż w 85%! Wiedząc o tym, można już od czasu ciąży celowo wpływać na rozwój psychiczny i fizyczny najmłodszych. W jaki sposób to robić? Na to pytanie od maja do września odpowiadali eksperci ogólnopolskiej akcji społecznej na rzecz wielozmysłowgo rozwoju dzieci JOHNSON'S® So Much More™.

Zorganizowane przez Johnson & Johnson warsztaty odbyły się w 8 polskich miastach – Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie. Wzięło w nich udział łącznie prawie 800 uczestników. Program kampanii edukacyjnej skierowany był do osób, które zawodowo zajmują się opieką nad noworodkami: położnych, pediatrów, doul i innych przedstawicieli środowiska medycznego oraz rodziców noworodków lub właśnie oczekujących na potomstwo.

Wyniki badań, na których opierała się kampania, mogą skutecznie pomóc im w codziennej pracy i kontaktach z najmłodszymi.

Wszystkie osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w spotkaniach mogą pogłębić swoją wiedzę z zakresu stymulacji zmysłów najmłodszych na początku przyszłego roku. 21 stycznia 2017 znany fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, senselierka Marta Siembab, psycholog dr Julita Wojciechowska i ekspertka marki Agnieszka Machnio przeprowadzą warsztaty w Hotelu Poznańskim koło Lubonia. Liczba miejsc jest ograniczona. O szczegółów zapisów na wydarzenie będziemy informować w listopadzie.

 

© 2015-2017 Polskie Towarzystwo Położnych. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wyszukiwarka