Warsztaty „Sprawdzone – udowodnione! Czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci”

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Podczas warsztatów „Sprawdzone – udowodnione! Czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci” można nie tylko samodzielnie stworzyć produkty pielęgnacyjne i myjące dla niemowląt, ale także poznać ten proces z perspektywy producenta. Obalamy wiele popularnych mitów dotyczących składników, gotowych kosmetyków, ale również stajemy twarzą w twarz z obecnymi trendami w pielęgnacji dzieci i weryfikujemy ich zasadność. O tym, w jaki sposób dbamy o zdrową skórę najmłodszych, pisze wieloletnia ekspertka JOHNSON’S® Agnieszka Machnio.

 

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem!

Podstawowym wyzwaniem jest to, aby każdy kosmetyk miał dwie cechy: był całkowicie bezpieczny i funkcjonalny. Po to je przecież tworzymy, aby spełniały oczekiwania konsumentów, co do ich przeznaczenia i skuteczności, ale to trzeba pogodzić z ich łagodnością względem delikatnej skóry malutkich dzieci. Nie jest to sprawa prosta i aby taki cel osiągnąć potrzeba dużo wysiłku, ale przede wszystkim wiedzy i odpowiedniego zaplecza laboratoryjnego i naukowego. Zaplecze laboratoryjne jest niezbędne, aby powstawały kosmetyki bezpieczne i skuteczne czy funkcjonalne, a wiedza daje nam szansę na zrozumienie potrzeb skóry dziecka, jej wymagań względem pielęgnacji. Nie każdy kosmetyk spełnia wymagania nadal rozwijającej się skóry dziecka. Firma JOHNSON &JOHNSON od ponad 125 lat tworzy kosmetyki dla dzieci, mamy ogromne doświadczenie i wiedzę. Obecnie ponad 90% wszystkich publikacji i badań dotyczących specyfiki skóry dziecka na świeci pochodzi z firmy JOHNSON&JOHNSON, a dla zapewnienia bezpieczeństwa stosujemy jeden z najbardziej rygorystycznych procesów kontroli jakości na świecie.

Kosmetyki w praktyce

Tegoroczne warsztat dla położnych noszą nazwę „Sprawdzone-Udowodnione! Czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci”. Nie bez powodu nadaliśmy im taki tytuł. Odkrywamy wraz z naszymi gośćmi tajniki produkcji kosmetyków tworząc je samodzielnie pod okiem fachowców. W naszym prostym laboratorium przechodzimy przez tematy związane ze składnikami i ich połączeniem, czyli formułami, ale też mocno akcentujemy bezpieczeństwo. Wyjaśniamy co musi znaleźć się w kosmetyku, aby zapewnić mu stabilność, co w efekcie dale bezpieczeństwo konsumentowi. Bo produkt ma być bezpieczny od pierwszej do ostatniej kropelki w opakowaniu.

Czy podążać za trendami ?

W Internecie matki szukają wsparcia i porad, same też chętnie udzielają ich innym. Bywa, że niektóre porady przybierają na sile i stają się modą na konkretne działanie. Tak jest w przypadku np. olejów naturalnych. Modny ostatnio olej kokosowy stał się już niemal niezbędny i jest zalecany również do pielęgnacji skóry najmłodszych dzieci przez dosłownie wszystkich. Jednak, kiedy przyjrzymy mu się bliżej fachowym okiem, sytuacja wygląda inaczej niż ją w Internecie doradcy malują. Na warsztatach omawiamy, kiedy olej naturalny jest dobry dla skóry a kiedy dla niej zaczyna stanowić zagrożenie. Nie wszystkie składniki, choć niektóre popularne mogą być zastosowane w kosmetykach a szczególnie w tych dla dzieci. Ma znaczenie, czego i w jakich ilościach użyjemy do produkcji.

Innowacyjność

Firma JOHNSON&JOHNSON jest firmą innowacyjną. Dzięki głębokiemu zrozumienia potrzeb skóry dziecka, ale również oczekiwań rodziców, w naszych laboratoriach powstają unikalne produkty i formuły. Niektóre z nich mocno zapisały się w historii, a podobne formuły stosują dzisiaj również inne firmy kosmetyczne. To właśnie firma JOHNSON&JOHNSON w 1976 roku stworzyła formułę NO MORE TEARS®, która zrewolucjonizowała całą kategorię produktów pielęgnacyjnych dla dzieci. Znak NO MORE TEARS® oznacza, że zastosowano technologię, dzięki której środki powierzchniowo czynne w połączeniu z wodą, tworzą większe i bardziej stabilne micele, zapewniając łagodne mycie i lepszą ochronę dla rozwijającej się bariery ochronnej skóry oraz oczu dziecka. Produkty z charakterystyczną czerwoną łezką na opakowaniu są łagodne jak czysta woda.

Chcesz wiedzieć więcej o składach kosmetyków i ich bezpieczeństwie? Masz ochotę stworzyć własny produkt myjący, oliwkę pielęgnacyjną, a także dowiedzieć się, czym są micele? Zapraszam na warsztaty „Sprawdzone – udowodnione! Czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci”. Zapisz się już dziś na stronie www.johnsonsbaby.com.pl/zapisz-sie-na-warsztaty

  

© 2015-2017 Polskie Towarzystwo Położnych. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wyszukiwarka