Program Mobilnych Jednostek Szczepień (MJS)

Drukuj

Szanowni Państwo,

 

W ramach Narodowego Programu Szczepień stworzony został program Mobilnych Jednostek Szczepień (MJS), umożliwiający między innymi lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom i położnym oraz felczerom wykonywanie szczepień indywidualnie, poza placówkami medycznymi.

MJS to profesjonalista medyczny wykonujący indywidualnie (samodzielnie) szczepienia poza punktami szczepień. Program jest dedykowany dla przedstawicieli następujących zawodów:

Aby rozpocząć wykonywanie szczepień jako MJS wystarczy zrealizować 5 następujących czynności:

1.       Nawiązanie współpracy z wybranym punktem szczepień.

2.       Skompletowanie niezbędnego wyposażenia.

3.       Podpisanie umowy z punktem szczepień i rejestracja w aplikacji SzczepimyRazem.

4.       Odbiór identyfikatora i pierwszych dawek szczepionek.

5.       Rozpoczęcie szczepień chętnych osób.

Podstawowe informacje:

Aby ułatwić Państwu nawiązywanie współpracy z wybranym punktem szczepień, przygotowaliśmy 2 wersje umowy (w zależności od indywidualnych preferencji):

MJS musi zgłosić fakt podpisania umowy z punktem szczepień przez aplikację SzczepimyRazem, aby otrzymać identyfikator niezbędny do wykonywania szczepień.

Przez aplikację https://szczepimyrazem.mz.gov.pl/"> SzczepimyRazem można także zgłosić samo zainteresowanie formułą MJS i uzyskać dostęp do listy punktów szczepień chętnych do współpracy z MJS.

Więcej szczegółów o Mobilnych Jednostkach Szczepień dostępnych jest na stronie gov.pl/szczepimysie. Gorąco zachęcamy do zgłaszania się!

MJS 5 kroków